Domů / ASOFT Penzion

ASOFT Penzion

Menu 

O  Penzionu


 

Penzion ASOFT se nachází v centru Staré Příbrami, na náměstí T.G. Masaryka, číslo popisné 122. Pouze 12 minut chůze od nás se nachází jedna z nejvýznamnějších pozoruhodností Příbrami, Svatá Hora. Nabízíme Vám především pohodlné a cenově dostupné ubytování v dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích v našem penzionu s celkovou kapacitou 20 osob. K vaření Vám může posloužit společná, vybavená kuchyňka a k dispozici je také prostorný, přednáškový sál. Cyklisté jsou v penzionu vítáni. Na recepci Vám můžeme zapůjčit knihy a DVD a poskytnout informační, business a turistické služby. Parkování je možné na náměstí T. G. Masaryka. Parkoviště zde je placené pouze ve všední dny od 8:00 - 16:00. Po domluvě je také možnost zajistit permanentku.

 

 

Fotky pokojů


Pokoj 1 | Pokoj 2 | Pokoj 3 | Pokoj 4 | Pokoj 5 | Pokoj 6 | Pokoj 7 | Pokoj 8


 

POKOJ 1


Popis pokoje:

 

POKOJ 2


Popis pokoje:

 

 

POKOJ 3


 

POKOJ 4


 

POKOJ 5


 

 

POKOJ 6


 

 

POKOJ 7


 

 

POKOJ 8


 

 

Ceník


 

odkaz na ceník

 

 

Dlouhodobý pobyt


 

V době od Června do Srpna blokujeme pro turisty.

Od Září do Prosince je možnost ubytovat dlouhodobě

Cena 600 Kč s Dph - cena za 1. noc

 

 

Penzion Asoft Služby a vybavení


 

         

 

     

 

BEZHOTOVOSTNÍ PARKOVÁNÍ V PŘÍBRAMI

městský online platební systém

 

Penzion Asoft Gastronomie


 

 

 

Penzion Asoft Sport


 

 

Penzion Asoft Okolí a volný čas


 

   

 

Turistické informační centrum 
města Příbram

Pražská 129, Příbram I

telefon: 773 747 843

e-mail: info@pribram.eu
Oficiální portál Informačního centra města Příbram

Otevřeno: 

denně od 9:00 do 17:00 hodin (kromě 24.-26. 12. a 1. 1.)

 

Cyklisté vítáni

 

Památky Příbrami


Svatá Hora
Dějinné počátky Svaté Hory jsou opředeny pověstmi. Kdy byla postavena původní kaplička, jejíž zdivo je prý dosud zčásti obsaženo ve zdivu dnešní baziliky, není známo. Dle pověsti ji dal postavit již ve 13. století rytíř z rodu Malovců jako dík Panně Marii za vyslyšené prosby, když ho ochránila před pronásledujícími loupežníky. Podle jiných zpráv byla postavena o století později. Slavný český historik 17. století Bohuslav Balbín, který se zabýval podrobně dějinami Svaté Hory, datuje vznik kaple zhruba do počátku 16. století. Zaznamenal také některé cenné údaje o původní kapli, její rozměry a přibližně i podobu: dlouhá byla zhruba 13 m, široká asi 7 m a vysoká přes 4 m (Balbín uvádí ovšem míry v českých loktech). měla plochý dřevěný strop, hrubé, nerovné stěny a podlahu z udusané hlíny. Vedly do ní dva vchody: jeden v severní, druhý v jižní stěně lodi. Byla to tedy velmi jednoduchá, chudá, skromná svatyně dokonce bez dveří. Zasvěcena byla zřejmě od počátku Nanebevzetí Panny Marie.

 

Hornické muzeum Příbram
Expozice umístěné v historických provozních a správních objektech přibližují bohatou montánní minulost spjatou s těžbou stříbra, uranu a dalších rud. Muzeum umožňuje jízdu hornickým vláčkem po povrchu i podzemím, prohlídky několika kilometrů štol, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení s unikátními parními těžními stroji a rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem. Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace Středočeského kraje, patří k nejstarším muzeím v české republice. Svojí odbornou činností navazuje na práci někdejšího krajinského muzea v Příbrami, které bylo založeno díky osobní iniciativě vlastivědného badatele, řídícího učitele Ladislava malého dne 12. 12. 1886. Vedle městských památek shromažďovalo od prvopočátku nejvíce sbírkových předmětů z oblasti příbramského hornictví a hutnictví, dominantních stimulů dynamického rozvoje regionu, s tradicí sahající až do pravěku.

 

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami
Malá obec ležící v malebné zalesněné krajině nedaleko Brd. Zde našel na více než dvacet let svůj druhý domov jeden z největších géniů české hudby Antonín Dvořák (1841–1904). Novorenesanční zámeček, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina jsou místa inspirace tohoto hudebního skladatele. Dvořákův švagr hrabě JUDR. Václav Kounic, majitel vysockého panství, nechal v roce 1878 postavit u lesa malý zámek s rozsáhlým parkem a jezírky, dnešní Památník Antonína Dvořáka. Skladatel sem často jezdíval jako host Kounicových a pobýval ve správcovském dvorci na kraji obory. roku 1884, po velkém úspěchu v Anglii, koupil od svého švagra pozemek se špýcharem, který v krátké době proměnil v útulný venkovský domov (vila rusalka). Tam s nadšením sadařil, zahradničil, choval holuby a komponoval. S prostředím tohoto kraje je neodmyslitelně spjato zralé a vrcholné období Dvořákovy skladatelské tvorby. Počínaje kvartetní větou F dur z října 1881 až po operu Armida z července 1903 zde zkomponoval, započal či dokončil přes třicet nových děl a řadu dřívějších skladeb upravil a přepracoval. Z těch významnějších jsou to opery Dimitrij, jakobín, čert a káča, rusalka a Armida, oratorium Svatá Ludmila, kantáta Svatební košile, requiem, symfonie č. 7 d moll a č. 8 G dur, druhou řadu Slovanských tanců, předehry domov můj, V přírodě a karneval, humoreska, symfonické básně Vodník, Polednice, Zlatý kolovrat, holoubek, Píseň bohatýrská... Vysoká byla místem, které znamenalo nesmírně mnoho pro oživení Dvořákovy tvůrčí fantazie. Sám Antonín Dvořák píše v dopisech svým přátelům "cítím se zde velice šťastným".

 

Taxi Příbram


 

Karel Jelínek

+420 604 245 124

 

Kontakt


 

Šlenc Martin

Hlavní - ubytování

+420 777 429 112

penzion@asoft.cz

Steele Drahomíra

+420 608 919 916

penzion@asoft.cz

 

Mapa


 

 

 

Rezervace pokojů formulář